Daha öne Nubia Z9 Max ve Z9 Mini modellerini duyuranZTE, şu anda kendisini tamamıyla Nubia Z9’a adamış durumda. Kendilerini bu modele öylesine adamışlar ki cihaz için kullanmayı düşündükleri RAM, tam 8 GB! İşlemci olarak da akıllı telefon piyasasındaki en gelişmiş teknolojiyi kullanmak isteyen ZTE, 3.5GHz saat hızında çalışan 8 çekirdekli bir işlemciyi kullanacak.3 hafta önce yayınladığımız haberimizde, Nubia Z9’un çerçevesiz ekranla geleceğini duyurmuştuk. 5.15 inçbüyüklüğünde ve Full HD çözünürlükte bir ekrana sahip olacak Z9’da, işletim sistemi olarak Android 5.0 Lollipop olacak.

Tabii bu işlemci ve RAM’den sonra insanda diğer özelliklerle ilgili beklentiler de yükseliyor. Fakat cihazın standart bir kamera çözünürlüğüne sahip olacağı söyleniyor. 16 megapiksel arka ve 8 megapiksel ön kamerasının olması beklenen Nubia Z9’da, 3000mAh gücünde batarya bulunacak.

Nubia Z9 ile ilgili aktaracağımız bilgiler şimdilik bu kadar. 9 Mayıs’ta tanıtılması beklenen cihazla ilgili farklı bir bilgi edinirsek sizlere anında aktarmaya çalışacağız.