Samsung Galaxy S6’nın kamera performansı nasıl?

 

Samsung Galaxy S6 ve S6 Edge, dün itibariyle resmiyet kazanırken, uzun süreli bekleyiş de son bulmuş oldu. Dünyanın en büyük şirketlerinden Samsung’un bu yılki amiral gemisi modeline dair çok sayıda detaylı özellik bulunsa da, en merak edilen konulardan birisi, Samsung’un yeni kamera deneyiminin nasıl olacağıydı. Bunun için Samsung tarafından S6 ile çekilmiş fotoğraflar yayınlanırken, Mobil Dünya Kongresi’ndeki lansmanın ardından basın mensuplarına gösterilen telefonlarla yapılan çekimler de internete düştü.

İki telefon da 16 MP çözünürlükte, F/1.9 diyafram açıklığına sahip ve parlak LED flaş bulunduruyor. Yine aynı F/1.9 lens ile birlikte iki telefonun ön yüzünde de 5 MP selfie kamerası bulunuyor. F/1.9 diyafram açıklığı, kameraların az ışıklı ortamlarda daha iyi fotoğraf çekmesini sağlıyor.

Biz de sözü çok uzatmadan, Samsung’un yeni amiral gemisi modeli Galaxy S6 ve S6 Edge’deki kameraların nasıl performans sergilediğini gösterelim. Fotoğraflara tıklayarak gerçek çözünürlükte görebilir, sayfadan ayrılmadan klavyenizin yön tuşlarıyla gezinebilirsiniz.

İlk yedi fotoğraf, Samsung’un Galaxy S6 kamera örneği olarak sunduğu 4 arka kamera, 3 de selfie örneğini barındırıyor.

1876 kez okundu