LG G4’teki Deri Kaplama, Telefonun Şarjını Uzatacak

Dün akşam tanıtımı yapılan LG G4’ün arka kısmındaki deri kaplama, birçok kullanıcı tarafından beğenilmedi. Fakat kullanılan derinin telefona çok ciddi bir yararı var.

LG’nin dün akşam çeşitli ülkelerde ve bu sabah da İstanbul’da tanıttığı LG G4’ün arka kısmında kullanılan deri kaplama, genel olarak olumsuz eleştiriler aldı. Fakat olaya teknik açıdan bakacak olursak oldukça yararlı olduğunu söylemekte fayda var.Deri, yapısı gereği dışarıdan fazla ısı geçirmeyen bir materyal. Tabii bu derinin kalitesiyle de alakalı bir durum. Yapay olan derilerde bu özellikten tam olarak faydalanamıyor. LG G4’ün arka kısmındaki derinin yapay deriye yakın bir malzemeden oluştuğunu söyleyelim. Bu da mükemmel seviyede olmasa da yine de dışarıdan cihaza gelecek olan ısının bir kısmını engelleyecektir.

Peki bunun bataryayla ne alakası var diyeceksiniz, durumu hemen açıklayayım. Akıllı telefonların bataryaları, aşırı sıcak ortamlarda pili kullanma açısından bir artış gösteriyor. LG G4’ün arka kısmındaki bu deri materyal, dışarıdan gelecek olan ısıyı engelleyeceği için dolayısıyla cihazın pil ömründe de belirgin bir artış olacak.

1723 kez okundu