İngilizce Konuşma Eğitimi; konusarakogren.com

İngilizce Konuşma Eğitimi; konusarakogren.com

Lisans
Dil
Dosya Boyutu
Üretici
İşletim Sistemi
Eklenme Tarihi5 sene önce
Kırık link bildir Yorum Yaz
Hemen indir ()
1456 kez indirildi

Puanlama

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
(No Ratings Yet)
Loading...

İngilizce Konuşma Eğitimi; konusarakogren.com

 

7190-konusarak-ogren

                                                       İngilizce Konuşma Eğitimi; konusarakogren.com

 

 

İngilizce konuşma günümüzde birçok kişinin istediği bir durumdur. Konuşabilmek için çeşitli kurslara gider, İngilizce şarkılar dinler, kitaplar okuruz. Ama buna rağmen hala konuşamadığımızı görürüz. Bu durum kişi de hayal kırıklığı yaşatsa da asıl sorun kişinin öğrenme çabasından kaynaklı değil eksik çalışıyor olmasından ileri gelir. İngilizceye Çalışırken, İngilizce kitap okurken, müzik dinlerken unutulan bir şey vardır ki bu da telaffuz etmemektir. Kelimeler ezberlenir cümle yapılarına çalışılır her türlü dil bilgisi kuralına bakılır ancak iş telaffuza gelince kişi hata yaparım korkusu ile geri çekilir ve konuşamaz. Bunun asıl nedeni Türkçe ile İngilizcenin hem cümle yapılarının farklı olması hem de kelimelerin yazıldığı gibi okunmamasından kaynaklanır. Kelime içindeki harflerin ağızda yuvarlanması harflerin farklı seslerle ifade edilmesi ilk etapta kişilere karmaşık görünecektir. Bunu aşmanın yolu ise bol bol konuşmaktan geçer. İngilizceyi öğrenmek isteyen kişiler kurslardan yardım almaktadırlar. Bu ister normal kurslar olsun ister internet üzerinden eğitim veren kurslar olsun kişinin tercihine göre belirlenmektedir. Bununla beraber hangi kurs olursa olsun kişilerin seviyelerinin ne olduğu ve ona göre bir eğitim sınıfına dâhil olabilmeleri için İngilizce Seviye Tespit Sınavına girmek zorundadırlar. Bu sınav hem kişi için kendi seviyesini bilmede yararlı olacak hem de eğitim alacağı eğitmenin kendisine hangi seviyeden başlaması gerektiği konusunda yardımcı olacaktır. Kişinin İngilizce bilgisi belirlendikten sonra kişi kendine bir hedef belirlemelidir. Hedef koymak başta korkutucu gelebilir kişiye ‘ya yapamazsam ya hayal kırıklığına uğrarsam’ diye. Ancak bilinmelidir ki hedef koymak kişiyi daha fazla motive edecek ve ufak bir ilerleme de bile kişi bunu görecek ve daha fazla çalışmak için çaba gösterecektir. İngilizce seviye tespit sınavı da temel de 6 seviye içerir.

Beginner Seviyesi: Başlangıç seviyesidir. Burada sadece bazı temel kelimeleri bilen kişileri içeren seviyedir.

Elemantary Seviyesi: Elementary seviyesinde kişiler sadece basit İngilizce kalıplarını bilmektedirler.

Pre-Intermediate Seviyesi: Bu grupta bulunan kişiler temel anlamda bir kelime bilgisine ve cümle kalıplarına hâkimdir.

Intermediate Seviyesi: Pre intermediate seviyesinin bir üst seviye olan bu grupta kişiler anlama konusunda güçlük çekmedikleri gibi konuşma konusunda da belirli bir temele sahiptirler.

Upper-Intermediate Seviyesi: Bu grupta bulunan kişiler İngilizceyi akıcı bir şekilde konuşabilirler.

Advanced Seviyesi: En üst seviyedir. Burada kişi maksimum düzeyde kelime dil bilgisi konularına hâkimdir. Akıcı konuşabilir. Akademik yazıları çevirmekte sıkıntı çekmez.

Bu seviyelerden de anlaşıldığı gibi her seviye kendi içerisinde bir gelişim sürecidir. Başlangıçta sadece en çok kullanılan İngilizce kelimeler ve anlamları bilinse de son seviye de kişi hem kendini kolaylıkla ifade edebilmekte, hata yapmamakta ve istediği aktiviteyi başka bir dilde gerçekleştirmektedir. Rahatlıkla İngilizce kitap okuyabilmekte, altyazısız veya çevirisiz film ve dizi izleyebilmektedir. Burada önemli olan kararlı bir duruş sergilemek ve asla geri adım atmamaktır.

1456 kez indirildi